Elasticoat Silikonlu Desenli Kaplama

Ürün Tanımı: Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı silikon katkılı dış cephe kaplamasıdır.

Özellikleri: Dekoratif görünüm ile kaliteyi bir arada bulunduran ve uygulamaya hazır bir dış cephe kaplaması olan Elasticoat S- Desenli, silikon reçineyle güçlendirilmiş yapısı sayesinde çok iyi derecede su itme özelliğine sahiptir. Esnek yapıda olmasının yanı sıra uzun yıllar ilk günkü görünümünü koruyan Elasticoat S- Desenli, uygulandığı yüzeyin nefes almasını sağlar.

Uygulama Alanları:  Brüt beton, beton, alçı sıva, alçıpan, prefabrik beton ve benzeri yapı elemanlarında kullanılır.

Teknik Veriler:

Yapısı: Stiren Akrilik

Tüketim: 800-1100 (g/m2)

İnceltme Oranı: Kullanıma hazır.

Yoğunluk: 1,60 ± 0,05 ( g / ml)

Kuruma Süresi: Kuruma 6 Saat; Tam Kuruma 24 Saat

Viskozite: 160 KU ± 5   (  23 º C )

pH (25oC): 8 – 9

Uygulama:  Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, pas, kir, yağ ve eski boya kalıntılarından arındırılmalıdır. Kabaran, gevşeyen ve dökülen boyalar kazınarak, yüzeydeki çatlaklar Silkcoat Harici Macun ile düzeltilip zımparalandıktan sonra Silkcoat Silicone Astar uygulanarak, temiz, kuru ve sağlam bir yüzey elde edilmelidir. Elasticoat Silikonlu Desenli inceltilmeden uygulanır. Uygulama bittikten sonra kullanılan aletler hemen su ile temizlenmelidir. Yeni sıvanmış yüzeylerde, yüzeye boya uygulamasına geçebilmek için en az 28 gün beklenmelidir. Boya kullanılmadan önce tamamen homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +35ºC arasında olmalıdır. Çok parlak ve camsı yüzeylerde uygulama yapılacaksa, daha iyi tutunmayı sağlamak amacıyla yüzey önce zımparalanarak, sağlam bir yüzey oluşturulmalıdır.

Uyarılar: S2: Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve deri ile temasından sakınınız. S46: Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz. Ürünü ağzı sıkıca kapatılmış kapta saklayınız. Kanalizasyona dökmeyiniz.

Depolama:  Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 1 yıl depolanabilir.

Ambalaj: 25 kg plastik kova.

WhatsApp WhatsApp