HAKKIMIZDA

Temelleri 1961 yılında İstanbul Bahçelievler’de atılan ÇOLAKOĞLU YAPI, yarım asırı aşan bir süredir yapı sektöründe istikrarlı bir şekilde büyüme göstermektedir. Çolakoğlu Grup olarak bünyemizde bulunan şirketlerin tamamı yapı sektöründe bulunması sayesinde 2015 yılı ile kıyasladığımızda hedeflerimizi tutturmuş bulunmaktayız.

Çolakoğlu Grup bünyesindeki üretici firmalarımız; Silkcoat Boya, Çolakoğlu Beton, Çolakoğlu İnşaat, Anadolu Mikronize’dir.

Grup bünyesinde faaliyet gösteren, 1993 yılında kurulan SILKCOAT, ipek sıvayla başladığı üretim faaliyetine, mineral sıva, inşaat boyaları, sentetik boyalar, vernikler, dekoratif dış cephe duvar kaplamaları, efekt iç cephe boyaları ve Silkoterm Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi’ni de katarak, 62 ülkeye ihracat yapan bir firma haline gelmiştir. SILKCOAT bugün İstanbul, Özbekistan, Gana, Gine, Moritanya, Irak, Cezayir, Tanzanya, Nijerya, Sierra Leone, Etiyopya, Pakistan, Malezya ve Tacikistan’daki tesisleri ile Dünya boya piyasasına nitelikli ürünler üretmeye devam etmektedir. Hedef olarak 2025 yılına kadar Dünya’da toplam 25 tesiste üretim yapmak suretiyle Türkiye ekonomisine katkıda bulunarak hak ettiğimiz noktaya gelmek amacındayız.

ÇOLAKOĞLU BETON olarak, hazır beton sektörüne giren ÇOLAKOĞLU GROUP Esenyurt, Kıraç’ta Temmuz 2007’de 400.000 m³/yıl kapasiteli hazır beton tesisini müşterilerinin hizmetine sunmuştur.  Beton santrallerimiz 4 farklı üretim tesisiyle hizmetlerine devam etmektedir.

İştirakimiz olan, 300.000 ton / yıl kapasiteyle tek değirmende Türkiye’nin en büyük kalsit tesisi ANADOLU MİKRONİZE, Niğde’de 2008 yılı başında üretime başlamıştır.

20 yıla yakın süredir çeşitli illerde, villa, iş merkezi ve konut yapımı konusunda hizmet veren ÇOLAKOĞLU İNŞAAT, şuan Başakşehir’de devam eden VADİŞEHİR ve MOSTARLIFE projelerimizi halkımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız.

ÇOLAKOĞLU YAPI olarakta 1961 yılında başlayan inşaat malzemeleri (beton,  demir,  tuğla, çimento, kum, mıcır, alçı, ytong, bims, boya, mantolama, seramik, armatür, yapı kimyasalları vs.) toptan alım satımı her geçen gün hedeflerimizi arttırarak devam etmekteyiz.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI MESAJI

Değerli Silkcoat Ailesi;

Çolakoğlu Grup bünyesinde 1993 yılında Çatalca, İstanbul’da kurulan fabrikada üretime başlayan Silkcoat Boya; sektörde oluşturduğu, Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesi ve 52 ülkeye yaptığı ihracatla, üretime başladığı ilk günkü heyecanla faaliyetlerini sürdürmektedir.
Türk boya sanayisinin önemli firmalarından olan ve marka adını ipek sıva (silk ve coat) üretimi ile bu bayrağı dalgalandırmaya başlayan firmamız, ihracattaki lider firma olma vasfı ile 2007 yılında Özbekistan’da, 2011 yılında Tacikistan’da, 2013 yılında Moritanya’da yeni üretim tesislerini kurmuş  ve özellikle bu bölgedeki yoğun talebi bu şekilde karşılama cihetine giderek adı geçen ülkelerde de istihdam oluşturmuştur.

Ayrıca Cezayir, Nijerya, Malezya, Gana, Gine, Tanzanya, Irak, Pakistan, Sierra Leone ve Etiyopya’da ki fabrikalarla birlikte yurt içi ve yurt dışında kurulu fabrika sayımız on dördü bulmuştur.

Yurtdışında ki faaliyetlerimizle ilgili politikalarımız gereği yeni ülkelerde üretim tesisi kurma yolunda araştırmalarımız sürmektedir. Çok yakın zamanda başka ülkelerde de SILKCOAT üretim tesislerini göreceğinizi, müjdeleyebilirim.

Değerli Dostlarımız;
Hem yurt içinde hem de yurt dışında en nitelikli ürünleri üretip, müşterilerimizin beğenisine sunmanın yanında, çağın prensiplerini takip etmek ve Silkcoat kalite kültürünü yerleştirmek öncelikli hedeflerimizden olmuştur.

Silkcoat Boya; Çevreye saygılı, yasalara, ticari ve ahlaki değerlere uygun olarak faaliyetlerini siz değerli Silkcoat Ailesi ile beraber büyük bir şevk ve heyecanla sürdürme azim ve kararlılığındadır.

Saygılarımla;

Akif ÇOLAK
Çolakoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı

KALİTE POLİTİKAMIZ

Boya ve Dış Cephe Kaplama Üretimi yapmakta olan firmamız, müşteri beklentilerini karşılamayı,Bu temel kalite politikamıza ancak müşterinin beklenti ve ihtiyaçlarına uygun kalite sistemini kurmak ve geliştirmek, mevcut personel için eğitim, makine ve teçhizat için sürekli koruyucu ve önleyici bakım, güçlü bir satış organizasyonu, tüm personelin kalite sistemine desteği ve katılımı ile ulaşabiliriz.
Müşteri ihtiyaç ve şikayetleri satış organizasyonumuz tarafından hızlı bir şekilde kaydedilecek, tesisimizde bu ihtiyaçlar değerlendirilecektir.
Böylece yurt içinde ve yurt dışında firma kalitede önderlik için yarışacak, ürün güvenirliliğini sürekli sağlayarak ve çevre koruma taahhütlerini yerine getirerek pazar payını arttıracaktır.

SILKCOAT ;

ISO 9001:2015 kalite yönetim sistem standart’ının gereklerini yerine getirmeyi ve hedeflerin etkinliğini sürekli izlemeyi iyileştirmeyi taahhüt eder.

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Silkcoat Boya olarak, imalatı yapılan her ürünle ilgili, genel şirket felsefemize uygun, kaliteli ve rekabet edilebilir üretim yapmanın yanında, gezegenimizde yaşanabilir bir çevre bilinci içinde, yasal mevzuatlara ve ahlaki kurallara uygun olarak gelecek nesillerinde dünyamızda yaşayacağı bilinci ile çevreyi korumanın da işimizin bir parçası olduğunu kabul ediyoruz.
Bu bağlamda amacımız;
-Müşterilirimizin kullanımına sunduğumuz tüm ürünlerin çevre ile dost, insan sağlığına zararsız olması hususundaki anlayışımızı, bundan sonra üreteceğimiz ürün ve hizmetlerde de aynı hassasiyetle sürdürmek,
-Çevrenin korunması esas olmak üzere geri dönüşümü sağlamak, ekonomiye yeniden kazandırmak, enerji ve doğal kaynakları verimli kullanmak,
-Çevre dostu ve çevreye zarar vermeyen girdileri ve hammaddeleri kullanarak çevrenin korunması esasındaki dengeyi korumaya özen göstermek,
-Yeni yatırımlarda ve ürün tasarımlarında çevreye zarar vermeyen politikalar uygulamak ve bunun için gerekli planlama, eğitim, seminer v.b. hususlara riayet etmek.
-Çalışanlarımızın ve müşterilerimizin de çevreye saygılı ve çevre politikalarına gerekli hassasiyeti gösterir ve çevre politikamızı destekleyici ve önleyici hususlarda etkileşim içinde olmalarını teşvik etmek.
Böylelikle Çevre Yönetim Sisteminin amaç ve hedeflerine uygun bir sinerji yaratmak ve bunu sürdürülebilir bir şekilde yürütmek şirketlerimizin amaçları arasındadır.
Saygılarımızla;

TANITIM FİLMİ

Temelleri 1961 yılında İstanbul Bahçelievler’de, Sayın İzzet ÇOLAK tarafından atılan ÇOLAKOĞLU YAPI, yarım asırdan beri yapı sektöründe istikrarlı bir şekilde büyüme göstermektedir.
Grubumuz bugün ise İstanbul Esenyurt’ta olan ÇOLAKOĞLU PLAZA ve Bahçelievler’deki mağaza ve depolarıyla yapı malzemeleri satışına devam etmektedir.

WhatsApp WhatsApp